Na co zwrócić uwagę wybierając baterie kuchenna?

Baterie kuchenne to jeden z najważniejszych aspektów aranżacji kuchni. Myślę, że jej wybór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, dlatego zobacz, co musisz wiedzieć!
Dopasowując baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Stalowa powłoka baterii chroni ją przed brzydkimi odciskami paluchów. Kolejnym plusem jest prostota czyszczenia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z poprzednią epoką białe kurki z niebieskim oraz czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciwko oczekiwaniom użytkowników, proponują baterie, jakich wygląd znakomicie pasuje nawet do modernistycznego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu posiadającym przenośną wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do mycia sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja wskazuje instaluje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze parę lat temu to rozwiązanie było częściej używane, ale aktualnie jest wypychane przez baterie stojące.

Na rynku dostępne są także baterie z wylewką, której wysokość możemy zmniejszać bądź z całkowicie ruchomymi korpusami, które można wyciągnąć i położyć na zlewie. To świetne rozwiązanie, gdy zlewozmywak umieszczany jest pod oknem w kuchni.
Modele z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe oraz praktyczne. Innym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, jaka napowietrza wodę. W rezultacie zużywamy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, że im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które trzeba niesłychanie dobrze przeanalizować. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej komfortowy system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był przystosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby zadbać, by miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, by był oczywisty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to ważne w sytuacji, gdy mamy brudne ręce a także próbujemy odblokować kran łokciem. Oczywiście, równie ważny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka pomimo dość niewielkich rozmiarów przyciąga wzrok i może stanowić subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie kuchenne bezdotykowe mają mechanizm, który wyczuwa zbliżone ręce i po określonym okresie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po powtórnym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się zarówno na dbałość o środowisko jak także finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, który powoduje, że po włączeniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.