Zlewy granitowe – sprawdź wady i zalety!

Zlew to ważny aspekt aranżacji każdej kuchni. Sądzę, iż dopasowując zlew do własnej kuchni powinniśmy brać pod uwagę dwie kwestie praktyczność a także Wygląd!
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z jakich są zrobione. W tej dziedzinie rozwija się zakres materiałowy, technicy a także konstruktorzy z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe surowce wykorzystać do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo charakteryzuje wyższa cena od stalowych, ale nie można zapominać tym, iż granit jest materiałem bardzo odpornym. Zachętą dla wielu Pań może być także fakt, że nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków oraz śladów wody po myciu naczyń. W drugiej kolejności dzielimy zlewozmywaki pod kątem ilości posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe a także jednokomorowe znajdują szerokie grono klientów. Duży zlewozmywak granitowy dwukomorowy najczęściej nabywają kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne biesiadowanie, po jakim pozostają całe hałdy naczyń do umycia oraz uporządkowania. Te zlewy są bardzo pojemne oraz praktyczne w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewozmywaka. Konieczność zaadaptowania zlewozmywaka do niestandardowych rozwiązań architektonicznych w budynku w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Kupujący ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych a także produkcyjnych. Dzięki temu zlewozmywak można zamontować np. w narożniku kuchni. To doskonale rozwiązanie dla kuchni o małych rozmiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób niezwykle dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych sprzętów oraz elementów urządzenia kuchni, chłodziarki, gazówki, zmywarki, itp. Na modny zlewozmywak kamienny nie warto skąpić wydatków. Jest to przeważnie sprawdzony zakup na długie lata.

Nie jest tak łatwo wybrać dobry zlewozmywak kuchenny. Sklepy prezentują coraz wymyślniejsze konstrukcje mogące stać się nie jedynie funkcjonalnym punktem umożliwiającym nam codzienne działanie, ale także prawdziwą ozdobą.
Luksusowy projekt oraz nowoczesny design jest niewątpliwie jedną spośród ich największych zalet zlewów granitowych. Tańszą wersją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z jakiego są zrobione i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z którą jest mieszany, by zachować szczelność i zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe zrobione są z granitu i posiadają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest niewątpliwie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Ma to swoje słabości i korzyści. Właściwością zlewów granitowych jest ich efektowniejszy design a także większa odporność na porysowania, natomiast kompozytowych – wysoka elastyczność, która powoduje, iż są bardziej trwałe na uszkodzenia mechaniczne. W nowoczesnej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Bardzo ważny wydaje się zatem wybór tych elementów, jakie narażone są na codzienną eksploatację i te jakie przez długie lata winny nie tylko wykonywać swoją rolę, ale też pozostawać eleganckie. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej powszechnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeśli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się również kupno baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania klasyczne, instalowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest naprawdę dużo modeli zlewozmywaków, że każdy odnajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik prostych, minimalistycznych kształtów (oraz minimalnych cen), jak również osoby szukające ciekawych, designerskich zlewów do wymarzonej jadalni.