
Fason przemysłowy to ruch aranżacyjny dla odważnych! Dowiedz się więcej o ważnych elementach tego stylu oraz postaraj się urządzić swoje mieszkanie samemu.
Duże przestrzenie, wysokie loftowe pomieszczenia oraz minimalistyczne dekoracje – oto zasadnicze cechy stylu industrialnego. Styl industrialny świetnie sprawdza się we mieszkaniach loftowych, ale możesz go także użyć w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała bardziej modnego charakteru, meble z odzysku można powiązać z minimalistycznym designem z najwyższej półki. Gdy już wiemy, jakie są istotne wartości stylu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno stwierdzić, czy posiadamy większe skłonności do eksperymentowania we mieszkaniach czy desperacko chcemy przekształcić otoczenie na lepsze i bardziej kuszące. Należałoby zadbać o to, aby detale o zbliżonych cechach pojawiały się w całym wnętrzu. Planowanie wnętrz w kierunku przemysłowym to „ujednolicanie”, zatem poszczególne strefy nie powinny się od siebie odcinać co powoduje, iż wzrok płynnie porusza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Trend przemysłowy tworzą w dużej mierze wielkie, otwarte i surowe powierzchnie, najlepiej uzupełnione dużymi oknami. Styl industrialny jest dla tych, którzy szukają indywidualności a także czegoś, co odbiega od tradycyjnych pomieszczeń z folderów meblowych. Styl ten urodził się w Nowym Jorku, gdzie pod przymusem recesji rozpoczęto masowo likwidować fabryki a także magazyny. Żeby wnętrze było dobrze oświetlone oraz wpasowało się w trend industrialny, zrezygnuj z firanek i zasłon upiększających okna. Meble i akcesoria należy zawsze dobierać racjonalnie a także myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej oraz mieszkańców. Salon w kierunku przemysłowym powinien być utrzymany w chłodnej, neutralnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń oraz biel. Fason industrialny we pomieszczeniach zauważalny jest szczególnie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton oraz zimne odcienie farb. Beton- we mieszkaniach w stylu industrialnym traktowany, jest jako budulec wykończeniowy.

Dobrze wykonana aranżacja powinna robić wrażenie. Uważam, iż bez wątpienia do takich kompozycji potężna zaliczyć kompozycję w stylu industrialnym, która robi robotę swoją prostota a także oryginalnością.
Styl industrialny jest bardzo surowy, chłodny, zatem detale takie jak rury, kable, betonowe sufity są eksponowane. Świetne kolory do wnętrza w tym stylu to barwy neutralne, chłodne, takie jak biel, odcienie szarości, brązy, rdzawa czerwień. Styl przemysłowy urodził się w czasie, kiedy zaczęto adaptować hale fabryczne oraz przemysłowe na potrzeby mieszkalne. Lofty i mieszkania tworzone od podstaw w stylu industrialnym charakteryzują się szerokimi, obejmującymi całą przestrzeń ściany z oknami, dużą przestrzenią i bardzo wysokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domku przedmiotów oraz drobiazgów należy zmniejszyć do minimum – należy kierować się ideami minimalizmu. W tej sytuacji należałoby użyć cementu architektonicznego, jaki je zakryje, a dodatkowo pozwala zachować przemysłowy charakter wyglądu (popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w kolorze szarego betonu, dobrze odtwarzającej naturalny, szalunkowy beton. Współcześnie styl przemysłowy kojarzony jest z swobodą, ekskluzywnością a także oryginalnym gustem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili odnalezione meble, wykorzystywali meble i akcesoria zlokalizowane na rejonie byłych manufaktur – tak urodził się trend industrialny. Wystarczy domek, który dawniej służył do celów produkcyjnych i dostosowujemy go na cele mieszkaniowe, zostawiając wszystkie kluczowe cechy budownictwa fabrycznego. Idealnie podkreśli charakter kuchni, idealnie sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w ubikacji! Dzięki temu udaje się otrzymać dobry rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, że wnętrze jest za małe na styl przemysłowy. Tak samo, jak odcienie istotne są także materiały używane w takim mieszkaniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji fabryczną surowością a także chaosem, żeby paradoksalnie stanowić niezwykle gustowne, wręcz prestiżowe wnętrza. Ściana, jaka pokryta będzie jasną cegłą, wprowadzi do salonu industrialny klimat. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach oraz ruch industrialny producenci płytek wyszli swoim kontrahentom naprzeciw wprowadzając na rynek płytki przedstawiające beton i metal. Zastanowimy się, jakie typy światła sprawdzą się we mieszkaniach urządzonych w ten oryginalny sposób oraz jakie faktycznie warianty lamp dobrać, jeśli pragniemy uzyskać industrialny efekt wystroju we wnętrzu naszego mieszkania czy domu.