Styl skandynawski – postaw na innowację!

Skandynawski styl może posiadać wiele aspektów odnoszących się do innych fasonów. Takie zestawienie unikalnych elementów każdego ze styli może być atrakcyjne!
W pomieszczeniach, zaaranżowanych „po nordycku” przeważającymi barwami są: beż, stalowy, jasny brąz, ecru oraz pastele. Jasne są ściany, meble, akcesoria oraz wyposażenia. Drewniana posadzka jest doskonałym wykończeniem lokum zaadaptowanego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, iż najmocniejszym akcentem nordyckiego stylu są naturalne półprodukty. Najchętniej używanym typem drewna w kompozycjach nordyckich jest sosna i olcha – oba prezentują się naturalną barwą a także znacznym usłojeniem. Białe meble i ściany doskonale wieczorem się prezentują w przytłumionym oświetleniu. Niemniej jednak krzesła w trendzie skandynawskim nie będą optymalnym rozwiązaniem w przypadku fanatyków kierunku tradycyjnego. Do tej bazy wolno dołączyć barwne akcesoria, tkaniny o jaskrawym, grubym splocie oraz proste w formie meble. Tego rodzaju paleta kolorystyczna powoduje, iż kuchnia w formacie nordyckim jest bardzo prosta oraz przejrzysta, a jednocześnie estetyczna. Wszystkie te tony, sprawiają, że nasza kuchnia w stylu nordyckim będzie łatwa i przestronna a zarazem bezpieczna. W salonie zorganizowanym w stylu skandynawskim doskonale sprawdzi się najprostsza, jednostajna posadzka. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż nierozłącznym elementem tegoż stylu, to oryginalne detale takie jak kamień, drzewo, tkaniny z lnu a także bawełny. Świetnie sprawdzają się tu stoły o lustrzanych blatach bądź komody. Absolutny must have stanowią drewniane meble, stoły w trendzie duńskim (inaczej wyróżniające się delikatną, opływową linią) a także krzesła vintage – znalezione na pchlim rynku lub piwnicy. Przechodząc dalej, pragniemy zaproponować dodatki nordyckie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Trend nordycki to zarówno minimalistyczne dodatki, oczywiście eleganckie oraz naturalne. Meble muszą być proste, najlepiej okrągłe fronty oraz blaty w odcieniu surowego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, estetyczna. Kuchnia w stylu nordyckim to idealne rozwiązanie, jakie łączy w sobie dużo korzyści. Najczęściej wykorzystywanymi produktami w tym nurcie jest drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie jedynie będzie wyglądała na szerszą, ale na jaśniejszą oraz przytulniejszą.

Aranżacja kuchni w trendzie skandynawskim opiera się na jasnych barwach – zwłaszcza tych rozmytych, łagodnych, jak także przechodzących w kolor niebieski albo nawet groszkowy!
Ponieważ kuchnia w trendzie skandynawskim musi być przede wszystkim użytkowa, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą ozdobie, ile upraszczają codzienną pracę. W kompozycjach w kierunku nordyckim spotkamy się więc z szarymi, białymi lub brązowymi ścianami. I właśnie – kolekcje wykonane w oparciu bezpretensjonalność oraz minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym a także ponurym skandynawskim fasonie, jednak niemal na całym globie. Kuchnia oraz salon w stylu skandynawskim z kolei opierają się na używaniu odpowiednio takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni urządzonej w stylu skandynawskim są jasne ściany oraz praktyczne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w kierunku skandynawskim, to wybór będzie stosunkowo prosty: ważne są bowiem dla niego kolory ziemi, jak beże, brązy a także szarości, a także biały, ciemny i… czerwony. Kuchnia w sposobu skandynawskim przedstawia prostotę – dlatego wybierz gładkie lub łagodnie frezowane fronty. Tak jak w przypadku salonu – naszą podstawę stanowią pastelowe barwy na ścianach a także drzewo – na podłodze lub w formie mebli – stanowią naprawdę niesamowitą ozdobę każdego salonu a także dodaje nordycki klimat do wnętrz. Starczy parę niewielkich zabiegów, żeby nasze pomieszczenie wyglądało jak z magazynu o urządzaniu pomieszczeń. Wygląd wnętrz domów jest znacząco odmienny od pomieszczeń w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w stylu skandynawskim sprawdzą się także meble, jakie łączą w sobie kilka funkcji. Przemyślane połączenie tych elementów powoduje, że pomieszczenia urządzone w stylu nordyckim są bardzo przestronne i prezentują się prostotą formy a także stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe koszyki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki a także lniane firany to podstawa ciepła w stylu hygge. Meble domowe w stylu skandynawskim to zestawienie przywiązania do tradycji, naturalnych półproduktów z nowoczesnymi sprzętami kuchennymi, jakie ułatwiają codzienne obowiązki.