Płytki łazienkowe – czy to dobry pomysł?

Remontując swoją toaletę dobrze jest postawić na płytki łazienkowe wysokiej klasy, bo remontujesz ją raz na naście lat. Moim zdaniem płytki to aspekt, na którym nie należałoby oszczędzać, bo późniejsze zmiany mogą nas drogo kosztować.
Dzięki zastosowaniu płytek rektyfikowanych przestrzeń zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje pomieszczeniu szyku oraz klasy. Wybór tego rodzaju płytek ma także szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na zaznaczeniu nowoczesnego stylu pomieszczenia czy gdy mamy niewielką łazienkę, którą chcemy optycznie powiększyć. Do pokrywania ścian oraz posadzek w łazience niesamowicie dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało nasiąkliwe, wytrzymałe na uderzenia, ścieranie oraz wszystkie porysowania, są także antypoślizgowe. Płytki łazienkowe systematycznie oczyszczane są silnymi detergentami, więc zwracaj uwagę, żeby wybierać płytki wytrzymałe na zasady a także kwasy. Ceramika łazienkowa pełni obecnie nie tylko rolę użytkową, to również metoda ekspresji artystycznej, zapewniająca specjalistom niemal nieograniczone pole do popisu w projektowaniu łazienek. Piękna i oszczędna stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne krajobrazy. Niepowtarzalny kształt i szorstka faktura płytek przywołują skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne jednocześnie pozwolą Ci zbudować jednolitą oraz wyjątkowo funkcjonalną dekorację otoczenia – wybierz modele najlepiej trafiające w Twój styl! Interesujący efekt ozdobny daje zastosowanie mozaiki w postaci małych prostokątów, rombów, kamyków o dość wyjątkowych kształtach bądź kwadratów. Szczególnie ponadczasowym, a dodatkowo niebanalnym nurtem, jest wybór płytek łazienkowych imitujących drzewo albo kamień. Taka glazura na pewno nie wyjdzie z mody po paru sezonach, a dodatkowo prezentuje się rzeczywiście efektownie.

Decydując się na nieszablonowe płytki ceramiczne do toalety nie sposób zapomnieć o wymaganiach. Warto przypomnieć, że chodzi tutaj o wymagania ścieralności stawiane przede wszystkim płytkom podłogowym.
Ciężko sobie wyobrazić, że płytki łazienkowe będziemy zmieniać co rok. Na szczęście modne trendy w ich zakresie utrzymują się trochę dłużej. Młodzi użytkownicy również muszą mieć łazienkę przystosowaną do ich wieku lub wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny więc sprowadzać się tylko do wanny, w której będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym dzieci nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to model dużych, nowoczesnych łazienek, które zazwyczaj znajdują się blisko sypialni albo są z nią połączone. W tak dużym wnętrzu mamy duże pole do popisu pod względem kompozycji. Pamiętajmy, że łazienki są miejscami o zwiększonej wilgoci powietrza. Posadzki niejednokrotnie będą zalewane a także narażone na absorpcje wody. Kafelki chłonące wilgoć potrafią być atakowane przez grzyby i pleśń, natomiast ich trwałość będzie znacznie niższa. Zatem poleca się zakup towarów o niskim czynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im mniejsze oznakowanie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie niższa. Łazienka jest pomieszczeniem, w jakim bardzo ważne będzie zachowanie higieny i czystości, dlatego także płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Należałoby natomiast mieć na uwadze fakt, że pod naciskiem wilgoci może nieco zmieniać odcień. Zdarza się, bowiem, że w efekcie codziennej eksploatacji sąsiadujące ze sobą płytki zaczną oddziaływać na siebie oraz pękać. Zdarza się to wyjątkowo często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, panujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich kwalifikuje się również np. ogrzewanie podłogowe.