Parawany nawannowe – sprawdź rekomendacje fachowców!

Parawan nawannowy umożliwi na przykład umilić dziecku radość w wannie – będzie mogło chlapać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią albo na innych typowych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co najlepiej sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła hartowanego czy z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy także dobrać do niego właściwą wannę – musi mieć równą powierzchnię górną by można było swobodnie składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna aby umożliwić bezpieczne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie obowiązkowe, ale by mieć gwarancję, iż gotowy parawan będzie perfekcyjnie dopracowany, warto kwestię wybrania rozmiaru powierzyć ekspertom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania pewnej powierzchni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym problemem jest to, iż na powierzchni szklanej tworzą się zacieki z wody – warto wówczas nabyć parawan na wannę zabezpieczany dodatkową warstwą, która uniemożliwi osadom gromadzenie się oraz zarazem ułatwi mycie. Parawan nawannowy to modne oraz innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki oraz schludny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy albo lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego stałego a także jednego ruchomego modułu, który można rozchylić do wewnątrz nad wannę lub na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – najlepiej sprzątać parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, jakie nie uszkodzą powierzchni. Pytajmy ekspedientów o elastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie dochodziło do wanny, kiedy parawan jest rozwinięty. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej doczyścić parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej oraz delikatniej.

Użycie parawanów nawannowych to kompromis pomiędzy wanną, a kabiną prysznicową, więc jeżeli w trakcie aranżowania wymarzonej łazienki połowa domowników chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się doskonale.
Stosunkowo najmniej popularnym rodzajem pośród tego rodzaju asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z którego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zagwarantuje nam, iż produkt będzie służył przez długi okres. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta lub szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest idealnym sposobem na to, żeby łazienka wyposażona była zarówno w wannę, jak również natrysk. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy albo z nadrukiem – będzie lepiej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych przeważnie osadza się na wannie oraz ścianach, niektóre z nich są umieszczane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowości szukajmy ciekawych projektów parawanów bezramowych, jeżeli natomiast chcemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, korzystne dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest także, czy parawan nawannowy posiada warstwę zapobiegającą zanieczyszczeniom oraz zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z jednego albo kilku elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego rodzaju wanny. W zależności od wybranego typu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu bądź siedmiu skrzydeł. Rozwinięty parawan powinien zostać ustawiony tak, by profile dolne znajdowały się ponad brzegiem wanny, co zapewni odpowiednie funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to wspaniały kompromis, który ucieszy wszystkich mieszkańców oraz pozwoli zaspokoić każdy łazienkowy kaprys.