Oświetlenie łazienki – sprawdź największe korzyści!

Oprawy sufitowe to doskonały wybór do nowoczesnych łazienek, jakie zostały zaaranżowane w stylu minimalistycznym – ładnie komponują się one z całą aranżacją toalety.
Dzisiaj na rynku można wybierać pośród dużej ilości różnego modelu lamp łazienkowych, które zostały skonstruowane i wykonane w bardzo różnorodnej estetyce. Oryginalne kinkiety z sporą ilością koralików i kryształków znakomicie sprawdzą się w toaletach zaaranżowanych w stylu glamour, jednak eleganckie plafony sufitowe będą idealnym wyborem do łazienek w stylu skandynawskim i nowoczesnym. Dodatkowo ostatnio niezwykle powszechny jest też styl industrialny, gdzie panuje metal, beton a także odcienie szarości. Do takich toalet warto pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą a także zniszczoną, która idealnie dopełni całości niestandardowej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku światła łazienkowego jest zastosowanie źródeł światła LED. Jest to wyjątkowo efektywne rozwiązanie, niż zastosowanie tradycyjnych żarówek. Wpływa pozytywnie na nasz budżet, dzięki swojej długiej żywotności. Co istotne, takie źródła oświetlenia są też wyjątkowo trwałe na uszkodzenia lub wilgoć. Wybór oświetlenia LED to też ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, iż toaleta jest również miejscem relaksu, w którym chcemy się odprężyć po trudach dnia. Warto więc przygotować w niej klimat służący wypoczynkowi, a w tej dziedzinie korzyści oświetlenia są ważne. W sklepach są dostępne tasiemki LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, jakie zainstalowane w obudowie wanny, w podłodze bądź w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co niezwykle ważne oświetlenie powinno być tak skonstruowane, by zmniejszyć, a najlepiej wyeliminować, efekt oślepienia. Z zastosowaniem standardowych źródeł oświetlenia jest to bardzo skomplikowane. Trochę lepiej sytuacja prezentuje się przy źródłach światła LED, szczególnie jeżeli oprawy oświetleniowe mają przymocowane matowe przesłony. Świetnie pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w jakich współczynnik olśnienia jest zdecydowanie najniższy. Odpowiednio dopasowane światło to gwarancja oryginalnej aranżacji, jednak przy oświetleniu łazienki bezwzględnie trzeba mieć jeszcze na uwadze bezpieczeństwo.

Oświetlenie łazienkowe stanowi częstokroć o wyglądzie naszej łazienki. Inaczej wyglądają pomieszczenia oświecone punktowym sufitowym światłem, odwrotnie bocznymi kinkietami, a jeszcze inaczej ozdobnymi lampami w kształcie kryształowych żyrandoli.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeśli jest właściwie skonstruowana, podnosi oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Dodatkowo w niektórych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w formie batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje zarówno głowice bądź przełączniki. Należałoby też upewnić się, gdzie dany produkt został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie firmy, które nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – wymieniają głowice na trwalsze i wyprzedają, jako artykuł Polski. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że poważni producenci na swoje towary udzielają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne odcienie – od standardowego chromu albo złota, przez modne – czerń czy biel, aż po innowacyjne – czerwone, lazurowe, a nawet zielone. Przy projektowaniu wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio dobrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im większa bateria, tym trwalsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach ubikację bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka masa najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, iż jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, jaki chcemy poświęcić na baterie.