Narożniki nie tyko do kąta – czyli urządzamy duży salon

W ostatnim czasie narożniki biją wszelkie rekordy popularności, jeśli weźmiemy pod uwagę meble wypoczynkowe. To elementy wyposażenia, które spełniają wiele funkcji w jednym momencie oraz z łatwością dopasowują się do salonu, bez względu na jego wielkość. Dzisiaj powiemy co nieco na temat narożników, które dopasują się do przestronnych salonów, czyniąc je wygodnymi oraz niezwykle eleganckimi.

narożnik

Kanapa staje się zawsze swoistym centrum każdego salonu, dlatego warto, aby była wygodna, miała ciekawy kształt oraz przykuwający uwagę kolor. Od niej zazwyczaj zależy jak potoczą się dalsze losy aranżacyjne wnętrza, więc dobrze dobrana kanapa to więcej niż połowa sukcesu. Na co zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze odpowiedniego narożnika do przestronnego, dużego salonu?

Narożnik w centrum zainteresowania – odpowiedni materiał i kolor

Narożnik w centrum zainteresowania i dużego salonu. To zazwyczaj idzie ze sobą w parze. Kanapa zainteresowanie może wzbudzać na wiele sposobów. Jednym z nich jest rodzaj materiału, którym została pokryta, i kolor. W dużych, przestronnych salonach można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Aksamit lub przyjemny w dotyku welur jest ostatnimi czasy niezwykle modny, a do tego bardzo często łączy się z odważnymi, niecodziennymi kolorami. Kolorowy narożnik może stać się wyjątkowym centrum i wizytówką nie tylko salonu, ale również i całego domu.

Kształt narożnika – zdecyduj, który lepiej wypełni Twoją przestrzeń

Duże salony również mogą pozwolić sobie na nieco więcej w zakresie kształtów. Tutaj idealnie sprawdzają się narożniki L-kształtne i U-kształtne. Sprawdź tutaj: https://www.meble.pl/meble/narozniki/, na czym polega różnica i który z nich lepiej wypełni przestrzeń Twojego salonu.

Nie bój się eksperymentów

Duży salon pozwala Ci na znacznie więcej w zakresie aranżacyjnym. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i postaw na eksperymentalny narożnik. Patchworkowe wzory, jaskrawe kolory czy niecodzienne materiały? W dużym salonie wszystkie chwyty dozwolone, liczy się jedynie wyobraźnia!