Kabiny prysznicowe – sprawdź największe zalety!

Kabinę prysznicową zmieniamy raz na kilka lat, zatem wybierając właściwy model nie powinniśmy skupiać się wyłączenie ceną. Dowiedź się, które parametry są równie istotne!
Dalej w zależności od powierzchni toalety, jej projektu należy określić czy ma to być kabina uchylna lub otwierana. Ponadto kabina prysznicowa winna nawiązywać optycznie do całkowitej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Kluczową cechą jest również solidne wykonanie – kabina prysznicowa to towar kupowany na wiele lat używania. Prostota czyszczenia uwzględniono już na poziomie przygotowywania, bądź również użycie tylko górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca niemożliwe do czyszczenia, podatne na zanieczyszczenia bądź zakamienienie. Mając na uwadze ciągłą eksploatację należałoby przemyśleć zastosowanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych ułatwiającej sprzątanie i wiążącej odkładanie się wapnia. Zarówno przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych podstawowym kryterium może być też jakość drzwi, zazwyczaj większe w wersjach uchylnych, jakie wymagają jednak większej powierzchni. Jeśli chodzi o specjalne funkcje kabin, częstokroć całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz typowej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę umieszczoną do sufitu, a nawet specjalny panel do masażu stóp. Jeżeli natomiast do normalnej kabiny chcemy dokupić dodatkowo panel zarządzania z hydromasażem, zapłacimy za niego od ok. 400 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej luksusowych paneli możemy liczyć na specjalne możliwości, takie jak termostat, radio, alarm czy podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy albo droższy wariant, w zależności od założonych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, iż wybór standardowych wymiarów a także fasonów jest szeroki, natomiast nietypowych – mały.

Wybór optymalnej kabiny prysznicowej do zaaranżowanej przez nas łazienki zależy nie wyłącznie od upodobań, ale też od wielkości, przestrzeni, którą dysponujemy a także planowanego systemu montażu.
Niezależnie od wybranego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można dlatego zdecydować się na ścianki transparentne jak i matowe, z nadrukiem lub gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe bądź brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje średnich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika montowana jest na odpowiednio zorganizowanej podłodze. Dziś jest to bardzo modne rozwiązanie, które nie pogarsza estetyki toalety oraz pozwoli wizualnie ją powiększyć. Stanowi to również często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak właściwie nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo przygotowanie dobrej posadzki, jaka musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym modelu zabudowane są także syfony prysznicowe, co może powodować kłopoty przy konserwacji a także sprzątaniu. Zamiast za każdym razem sprzątać skutki zabrudzeń, należałoby już na początku zabezpieczyć się przed ich występowaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, jaka efektywnie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią powłoki. Dzięki temu natrysk będzie dłużej ładny. Naukowcy zaprojektowali taką technologię, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, iż żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne oraz suche. Nie przylega do nich pył, oraz powstałe ubrudzenia z dużą łatwością usuwa wiatr a także deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uznawany za znak niewinności.