Grzejniki łazienkowe – postaw na innowację!

Biała luksusowa toaleta oraz czarny kaloryfer to idealne zestawienie, które spełnia najmodniejsze wytyczne minimalizmu. Nowoczesne kaloryfery łazienkowe są nie tylko praktyczne, ale jednocześnie eleganckie przez co coraz więcej osób się do nich przekonuje.
Przyjmując, iż kaloryfery są zbliżonej wielkości oraz są wykonane z tego samego materiału to kaloryferem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki jedynie dogrzewa powietrze w toalecie do temperatury, bowiem przeważnie wentylacja jest tak zrobiona, że do ubikacji napływa ciepłe powietrze z innych pomieszczeń mieszkalnych. Jeżeli w ubikacji są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, dobierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę pozwalającą na ogrzewanie wnętrza i suszenie ręczników, również poza sezonem grzewczym. Dobierając grzejnik do ubikacji należałoby rozważyć, czy zamiast drabinki nie nabyć grzejnika ozdobnego. Grzejniki wodne potrafią być wyposażone w ekran, który oprócz roli ozdobnej, maskuje również podłączenia do instalacji, a dodatkowo zwiększa przestrzeń rozprowadzającą ciepło. Sytuacja ta jednakże ulega zmianie w przypadku, gdy na kratownicę kaloryfera płytowego położymy wilgotny ręcznik. Zwykły kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch podłużnych kolektorów (zrobionych albo ze stali lub z aluminium), pomiędzy którymi instalowane są płaskie albo zaokrąglone rury. Kaloryfer natychmiast dostarcza ciepło oraz nagrzewa i suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe gwarantuje przyjemne ciepło oraz ułatwia podtrzymać stabilną temperaturę nawet w większych łazienkach.

Wybór właściwego grzejnika łazienkowego umożliwi uzyskać dodatkową powierzchnię na osuszanie ręczników a również ubrań przez cały rok a także uatrakcyjnić wystrój łazienki. Kaloryfery ogrzewane ciepłą wodą wychodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to bardzo ciekawy sposób żeby podgrzać łazienkę.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego wyjątkowy szaro – retro styl nada wnętrzu niepowtarzalnego nastroju. Możemy zdecydować się na taki projekt, który będzie wydajny, a jednocześnie znakomicie dostosowany stylistycznie do naszej toalety. Taki grzejnik jest bardzo przydatny szczególnie jesienią oraz wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domku czy zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania kotła, a temperatura na zewnątrz ma predyspozycje do wahań. Coraz bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzejną jest czynnikiem funkcjonalnym a także estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany trzeba mieć wiedzę, iż warstwa chromowa obniża odprowadzanie ciepła około 20%, w związku z czym należy wybrać urządzenie o większych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w narożniku domku (dwie ściany zewnętrzne) lub na poddaszu użytkowym, a także duże okno w pomieszczeniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Luksusowy i funkcjonalny grzejnik jest w stanie błyskawicznie dostarczyć ciepło, nagrzać i wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy pozytywną i suchą podłogę a także podtrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w wielkiej łazience. Właściwy grzejnik winien dawać ciepło, być ozdobą łazienki a także działać bezawaryjnie przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to perfekcyjne rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez pełen rok, ale pechowo eksploatacja takiego grzejnika nie należy do tanich rozwiązań.