Czarna łazienka – sprawdź, co potrzebujesz wiedzieć!

Nie taki diabeł straszny. Powyższe powiedzenie możemy idealnie nawiązać do toalety w ciemnym klimacie. Aranżacja w ciemnych kolorach to zdecydowanie pomysł dla odważnych!
Zestawienie szarości oraz czerni jest niezwykle powszechne nie jedynie w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz częściej oraz odważniej wkracza także do naszych łazienek. Bo czarny kolor wizualnie zmniejsza wnętrza, a biały je uwydatnia to połączenie odcieni sprawdzi się także w średnich jak również dużych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od wielkości pomieszczenia oraz jego kształtu. Do małych łazienek i WC starczą umywalki szerokości 50 cm, podwieszane do ściany, oraz nieraz nawet kątowe, jakie zajmują kłopotliwe do wykorzystania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od standardowej kabiny prysznicowej na rzecz kabin gatunku walk-in, które zrobione są z oszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem liniowym, co w rezultacie nie wymaga montażu tradycyjnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na innowacyjności. Przeszklony natrysk z zastosowanym odwodnieniem liniowym wyraźnie oddziela w łazience strefę mokrą od suchej, a tym samym nie blokuje niezbędnej powierzchni.

Czerń we pomieszczeniach uważana jest za dość ryzykowną. Może przytłaczać, natomiast odpowiednio wkomponowana we wnętrze nada mu elegancji, klasy, podniosłości. Skupia na sobie wzrok oraz pochłania światło. Przeważa nad otoczeniem, przyciągając uwagę.
Szarość i czerń to kolory kontrastowe. W współzależności od preferencji można wyszukać zestawienie z większością bieli (wtedy łazienka będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka łazienka będzie wysoce tajemnicza, w klimacie artystycznym). W każdej wersji to połączenia bardzo modne i ponad czasowe. W sporych salonach kąpielowych można zdecydowanie postawić większą umywalkę podwójną lub dwie mniejsze – najlepiej jedną obok drugiej. Czerń jedynie w formie blatu, uchwytów, ramy i akcentów na podłodze. Czerń pozwala nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, że przestrzeń nie będzie monotonna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym czasie na intymnej czerni, bądź świeżej bieli. Dzięki temu zwykła toaleta dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna łazienka to nie jest rozwiązanie łatwe, kompletne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet doskonale zorganizowana łazienka w takiej tonacji znajdzie swoich zagorzałych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji odcieni i upodobań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się przygnębione i osaczone w takim wnętrzu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Niezależnie od barwy czarnej, białej bądź kolorowej, niewielkie wnętrze można zaaranżować tak, żeby optycznie wydawało się większe. Niestety musisz dlatego rezygnować z ciemnych kolorów aranżując małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie kłopotliwe do czyszczenia w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Zatem na etapie planu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwoli, warto ustawić w takim miejscu, żeby z obu stron posiadać do niej swobodny dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, żeby nie mógł się pod nią gromadzić brud albo być jej całkowicie pozbawiona, co uprości czyszczenie podłogi. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt nudna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, iż pomimo braku wesołych kolorów, Wasze mieszkanie będzie miało niesamowity charakter.