Bramy garażowe – sprawdź wady i korzyści!

Brama garażowa a także jej wybór to szczególnie znacząca kwestia. Szczególnie w garażu prócz samochodu posiadamy masę innych przydatnych rzeczy, zatem wybierając bramę powinniśmy kierować się na pierwszym miejscu kwestią bezpieczeństwa.
Dobierając bramę należałoby zwrócić uwagę na szereg rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy stosowane w wariantach automatycznych mają zabezpieczenie przeciążeniowe, które stopują bramę garażową w momencie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Dodatkowe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, które jednocześnie mają na celu powstrzymanie skrzydła, jeśli wypatrzą przeszkodę. Z kolei największą zgodność optyczną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego zrozumienia miedzy bramą a elewacją domku. To dwa detale bardzo ściśle ze sobą powiązane – brama może zajmować nawet do 25 procent frontowej fasady domku. Z tego powodu kolor bramy garażu oraz fasady winien być zgrany zwłaszcza w przypadku domków mniejszych. Dodanie drzwi do bramy garażowej podnosi komfort użytkowania. Jeżeli pozwoli na to powierzchnia, można użyć drzwi boczne, odrębne od bramy garażowej a także współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny wzór, kolor oraz wypełnienie, jak płaszcz bramki. Opcjonalne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, będące nieodłączną część bramy. Bramy uchylne mają niesamowicie atrakcyjne parametry użytkowe a także funkcjonalne, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnej ceny. Wysokiej klasy składniki oraz solidna struktura sprawiają, że jest to najchętniej wybierana brama do użytkowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to indywidualność i nowoczesność w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o wysokim standardzie, gwarantujące luksus i wygodę i dobrą izolację cieplną. Plusem bramy złożonej jest także możliwość wbudowania jej praktycznie w każdy układ wnęki garażowej.

Osoby które decydują się na bramę skrzydłową najczęściej podejmują tę decyzję z dwóch powodów. Po pierwsze jest to brama stosunkowa tania w zakupie a także montażu, a po drugie czasami niesamowicie doskonale może dopasować się w architekturę budynku – szczególnie w domkach o konstrukcji drewnianej.
Często wykorzystywane są w garażach górnej granicy łukowej. Dzięki nowoczesnemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie mają prowadnic przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko umożliwia zaoszczędzić miejsce w garażu, lecz również sprawia, że brama porusza się bezszelestnie, a jej montaż jest szybki i praktyczny niezależnie od wysokości stropu. Zabezpieczenie pęknięcia linki chroni przed samowolnym spadnięciem ramiona bramy w wypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda brama niezależnie od napędu może być wyposażona w obustronny uchwyt czy funkcjonalną klamkę, jakie pozwalają bez trudu otwierać i zamykać bramkę. Dostępne profile bywają także gładkie, jak i tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieskończona. Bramy garażowe to najprostsza metoda na wygodne oraz wytrzymałe zamknięcie swojego garażu, niezależnie od tego czy jest wykorzystywana na własnej działce lub w zabudowie szeregowej. Wygodnie rozsuwane drzwi do góry pozwalają na swobodny dostęp do garażu kiedy również na bezpieczny i szybki wyjazd samochodu. Jednocześnie można zaopatrzyć je w automat, dzięki temu możemy łatwo zaparkować swój pojazd bez konieczności wychodzenia z niego. Mimo wielu właściwości brama uchylna nie wytrzymuje często skonfrontowania z nowszymi rozwiązaniami rolowanymi lub segmentowymi. Dla konsumentów ceniących komfort bramy mogą być wyposażone w sterowany radiowo napęd, jaki łączy wielką moc z pięknym designem. Długofalowe użytkowanie bramy gwarantuje użycie doskonałej jakości aluminium – materiału wytrzymałego na rdzę. W tym zakresie istotne jest także położenie garażu wobec ulicy, jak i forma garażu oraz wielkość przestrzeni na podjeździe.