Biała kuchnia – najważniejsze zagadnienia!

Powodów, dla których należałoby wybrać biel, jako odcień królujący jest mnóstwo. Istotne jest, aby dobierając kolor dla swojej kuchni być tego świadomym i mieć koncepcje na całość aranżacji.
Świetnym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to zastosowanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a jednocześnie dodamy szyku całemu wnętrzu. Do tego wystarczy dopasować jedynie delikatne dodatki, również dopasowane pod odcień dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się pomieszczeniem nieco sztywnym i sterylnym. Zatem warto przełamać ową regularność, pobudzając kuchnię różnymi odcieniami. Szczególnie popularne jest wykańczanie białej kuchni detalami z drewna – biel oraz drewno to niezastąpiona para, jaka zawsze owocuje dobrym rezultatem wizualnym. Popularne są również szarości, czy to na ścianie bądź też w formie blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej szykownej i stylowej należałoby wprowadzić odrobinę czerni. Ciemny gruby blat okryty surowym laminatem z minimalną ilością złotych kropek zapewni mocny akcent zwieńczający strefy robocze. Złoty wzór spowoduje, iż wszelkie okruszki na przestrzeni staną się niedostrzegalne.

Biała kuchnia to niepodważalny przebój ostatnich lat. Kolor biały jest wielofunkcyjny, dzięki czemu możemy bez problemu dostosować go do pozostałych aspektów aranżacji!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niebezpieczna dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat wyróżniają się przeważnie prostą, minimalistyczną a także niezwykłą formą, nowoczesnym wzornictwem akcentów. Meble innowacyjne mogą zawierać zdecydowane, intensywne, jaskrawe odcienie, fronty z połyskiem, jednolite płaszczyzny, mogą być zintegrowane z pozostałymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez rodzimych architektów oraz projektantów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble oraz blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na zagospodarowanie ścian pomiędzy niskimi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto podkreślić, że ta powierzchnia winna mieć ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy domownicy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę przestrzeń zmniejszyć, aby nie utrudnić korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą posiadać dodatkowo większą głębię. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy adaptować do pory roku, naszego nastroju czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy a także suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka drobna zmiana wystarczy, aby styl kuchni był zupełnie inny. W sieciówkach znajdziesz również rzetelnie wykonane meble doskonałej jakości, jak również te wyprodukowane z najtańszych tworzyw. Walorem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz komplet, który wpadł Ci w oko i znasz finalny rezultat. W katalogach marketów znajdziesz wielki wybór eleganckich kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia posiada trudny, nieustawny kształt albo po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to zestawienie minimalizmu oraz ekologicznych materiałów. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Dekoracje powinny być okrojone do minimum, żeby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Żeby nie zaburzyć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, gdyż prezentuje się on lżej aniżeli jego stalowe bądź kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się także na proste linie szafek kuchennych, surowe blaty oraz płaskie płaszczyzny frontów.